امکان صدوربخشنامه جدید درخصوص اوراق ازسازمان ثبت

سلام

امروزجهت پیگیری اوراق به اداره ثبت رفتم وباحجم زیادی ازسران دفاتردراداره ثبت استان تهران که درجلوی دایره فروش اوراق اداره ثبت تجمع کرده بودند روبرو شدم .. فکر میکردم فقط خودمان مشکل داریم !! بسیاری ازآنان باوجود ثبت نام اوراق در یکماه اخیرهمچنان ازنعمت گرفتن اوراق بهره ای نبرده بودند ..

حدود نیم ساعتی به داد وفریادهاگوش دادم وفکری به ذهنم رسید .. رفتم به نقطه ای که بالاترازهمه باشم وازآنجا داد زدم که ای خیل همکار اینجوری مشکل ما حل نمیشه هرکس میخواد بامن ÷یش مدیرکل سازمان بیاد !!

خداروشکر که ازاون جمعیت گله مندفقط دونفربامن همراه شدند ! نزد مدیرکل که رفتیم درحال نوشتن متنی بود .. مشکل رابرای ایشان بازگوکردیم . گفت که ازمشکل شما باخبرم ودرحال نگارش راه حل همین مشکل بودم . برایمان توضیح داد که چاپ اوراق فقط ازطریق چاپخانه دولتی مقدوراست وبه هیچ عنوان به بخش خصوصی واگذار نخواهد شد و ماشینهای چاپ دولتی فرسوده هستند و هر ۴۵ روز یکبار فقط ٧۵٠ هزار اوراق چاپ شده تحویل ما میشود ! بدین شکل بود که بقیه مجاب شده ورفتند ولی من مجاب نشدم . گفتم آقای رئیس راه کارچیست ؟ گفت داریم طرحی مینویسیم که درآن سران دفاتربرروی برگه های معمولی ایادراتنظیم کرده وبرروی آن هلوگرام بزنند .. منتها این طرح باید درمجلس مطرح وتصویب شود . باتصویب این طرح مشکل شما حل خواهد شد ولی تصویب چنین طرحی وقت زیادی میبرد .

همین لحظه بودکه بازبه ذهن داغون و ازکارافتاده من طرحی جدید رسید.

گفتم جناب رئیس شما میتوانید مشکل راجوردیگری حل کنید .. پرسید چگونه ؟ گفتم :

باتوجه به تنظیم اسنادوثبت آن دردفترجاری یادفاترپلمپ شده , درزمان رجوع مشتری به دفاترمیشود اسنادرادریک نسخه تنظیم و ازآن جهت ضبط دربایگانی فتوکپی گرفت .

هرگاه مشکلی پیش آید رونوشت داد و نسخه اصل دردست ارباب رجوع بماند .

رئیس به فکرفرورفت ودستورداد کاغذ قلم بیاورند ومن آن رانوشتم وبه دست رئیس دادم . گفت این طرح بهتراست چون نیازی به تصویب مجلس ندارد وبابخشنامه درون سازمانی زودترحل خواهد شد و هردوازهم تشکر کردیم وخداحافظی .

ای طرح قراراست دربین همکاران سازمان مطرح شودتامشکل اوراق راحل کند .

انشاءالله که مقبول افتدوحل شود .

/ 5 نظر / 20 بازدید
میرزا بنویس

سلام و درود بر شما طرح حضرتعالی خوب است وی تنها میزان مصرفی اوراق را نصف میکند ضمن اینکه تصور میکنم زمان مصرفی تائید و تصویب و صدور بخشنامه در سلسله مراتب اداری ثبت کم از قانونگذاری نباشد اون طرح اوراق استاندارد با هلوگرام را قبلا حقیر به سازمان ژیشنهاد داده ام و دوسال میگذرد و هنوز خبری نیست وای بر طرحهای جدید... ضمن اینکه پیشنهاد شکل اوراق اجرائیه همسان اوراق یک برگی نیز در سال 73 توسط حقیر داده شد و کلی هم رونوشت به به و چه چه برایم ارسال کردند وبا وجد آنکه جزو اوراق بهادار هم نبود با احترام به کیسه زباله سازمان منتقل گردید

مهرداد

باسلام طرح شما بسیار عالی است. کاش اینهمه که بفکر طرحهایی هستیم که اسناد را بروی کاغذ بنویسیم آن هم دراین زمانه که عصر کامپیوتر وارتباطات الکترونیکی است .دفاتر بانوشتن سند دریک نرم افزار واحد و انتقال سند بصورت یک فایل به اداره ثبت نه نیازی به اوراق داشته باشیم نه چاپگر ونه هزینه های اضافی دیگر باز هم از شما تشکر میکنم امیدوارم این طرح کشوری شود نه فقط تهران.

حقوق امروز

سلام علیکم تنظیم سند در دو نسخع هم دستور قانون گدار است بنابراین چنان بخش نامه ای هم ، خلاف قاون خواهد بود حالا که می خواهند کار خلاف قانون بکنند بخشنامه کنند که در اوراق عادی تنظیم سند شود

رضا

سلام به نظر من برای بایگانی اسناد می توان از فایل های الکترونیکی همچون سی دی دیسکت فلاپی و یا فلش استفاده کرد که هم جای کمتری می گیرد هم خلاف مقررات نیست و هم نسبت به برگه ها کمتر در معرض از بین رفتن است . و هم نیازی نیست با استفاده از برگه های معمولی از ارزش سند رسمی کاسته شود در واقع استفاده از هر برگه ای به جای برگه های رسمی تیشه به به ریشه خود زدن است

محضردار

با سلام به دوست گرامی ومتاسفانه به خاطر داشتن قوانین قدیمی اصلاح قوانین هم بسیار دشوار و عبور از بروکراسی اداری هم زمان زیادی می طلبد .ثبت الکترونیکی اسنادو مکانیزه کردن دفاتر بهترین راه حل می باشد .پیشنهاد شما هم بسیار خوب بود به رطی که در کاغذ بازیهای ادارات گم نشود .موفق باشید