سرنوشت طرح جدید قانون دفاتراسنادرسمی مشخص شد ..

سلام .

 

پیرو مذاکرات تلفنی بنده با آقایان فاضلی وحسینی (اعضای محترم هیئت مدیره کانون) که خودنیزدفتریارهستند نکات بسیار جالبی فهمیدم که لازم دیدم خدمت دوستان نیز اطلاع رسانی کنم . علی الخصوص که با کسب اجازه ازمحضرمحترم ایشان این اطلاع رسانی تا حدود زیادی جنبه خبری پیدا کرده وبنده به قسمی تریبون این دوستان وهمکاران هستم .

آقای حسینی طرح جدیدی که به مجلس ارائه شده بود را بدون هماهنگی هیئت مدیره وحاصل تک روی های عده ای سردفترنمای شناخته شده خواند . ایشان فرمودند که سردفتری که چنین کاری را بصورت انفرادی انجام داده و باکمک دوستان نماینده مجلس خود بصورت طرح مطرح کرده بود راکاملا شناسائی کرده وازهمین طریق فرمودندکه هرکس طرحی ویا تحقیقی دارد بهتراست با کانون سردفتران ودفتریاران هماهنگ کرده وسپس اقدامات خودراانجام دهدتا هم ازحمایت کانون برخوردارشده وهم اصلاحات آن با جلسات مختلف وباکمک کارشناسان باسابقه ومتبحر کانون که همگی ازسردفتران ودفتریاران باسابقه وباتجربه هستند انجام شود که کاربه چنین دعواهاوانحرافاتی که شاهدش هستیم نکشد .

ایشان ضمن اینکه تصریح کردند چنین طرحهائی هیچوقت پیشتیبانی کانون رانداشته وندارند فرمودندهدف ازمطرح کردن چنین طرحی هرچه که باشد – خیر یا شر – باخاطیان دراین زمینه  وتفرقه افکنان صنفی حتما برخوردخواهد شد ! همچنین فرمودند چنین نیست که هرکسی باهرنیتی بیاید و صنف رابه هم بریزد ومانیزفراموش کنیم وهشداردادنددرآینده نیزبرای خاطیان دراین زمینه نمره منفی درنظرگرفته خواهدشد .

جناب فاضلی نیز بطورکل خواستاراتحادبیشتردفتریاران شده و خواستند که بیشترباهم تعامل داشته باشند تا طومارمسائل چنین که دیده میشود به ضرردفتریاران نپیچد .

درآخرخبر خوبی که وسط این عزیزان داده شد این بود که این طرح فعلا ملغی است . زیرا بااتمام دوره مجلس قبلی دوستان همکار تک روی مانیز کارشان درمجلس به اتمام رسیده است و همکار تک روی ما نیزباید دوستان جدید درمجلس جدید پیدا کرده وطرح رامجددا مطرح نماید . پس فعلا خبری از طرح نیست و درحال حاضرملغی محسوب میگردد .

/ 17 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مصطفی

با سلام ما دفتر یاران با این طرح مخالفیم با ید با رییس سازمان ثبت ملاقاتی داشته باشیم هم با کانون این طرح باید ابطال گردد

دفتریار شفیعی

با سلام خدمت آقا مرتضی خوشحال شدم دیدم وبلاگتان دوباره به روز شده و امیدوارم سردفتران و دفتریاران بتوانیم در کنار هم جلو سردفترنماها و دفتریارنماهایی را که باعث ایجاد تنش و تفرقه فکنی می گردند را بگیریم و در آرامش و به صورت منطقی نسبت به اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی اقدام تا در جهت هر چه بهتر شدن سیستم دفاتر پیش رود و دفاتر بتوانند به نحو شایسته تری به جامعه خدمت نمایند.

محمد

باسلام خدمت آقامرتضی بایدعرض کنم اطلاع رسانی دراین طرح به دفتریاران بسیار ضعیف بوده وعده ای ازآن بیخبرند ضمن اینکه اول بایداطلاع رسانی وسپس به بررسی طرح ودرآخربه راهکارباکمک دفتریاران رسید اینجانب طبق ایمیل و موبایلی که خدمت شما ارسال نموده ام چنانچه پیام بدهید درخدمت گذاری حاضرم ضمن اینکه فکرکنم ازعزیزانی که مایل به همکاری هستند دروبلاگتان درخواست بفرمائیدکه بصورت خصوصی ایمیل و یاموبایل بدهند همکاری بهترحاصل شود باتشکروارزوی توفیق روزافزون برای شماوسایرهمکاران

دفتريار دفتراسنادرسمي مشهد

با سلام خدمت شما همكار محترم متاسفانه زمينه براي شناخت وآشنايي دفترياران با يكديگر وجود ندارد تا منتج به اتحاد دفترياران شود سايت كانون خراسان هم فقط نام دفتريار را يدك ميكشد ودر بخش آشنايي با همكاران فقط اسامي سردفتران وجود دارد. عليرغم تبليغات كانديدهاي كانون مبني بر اقدام براي مرخصي با حقوق براي دفترياران و اجباري كردن پرداخت سهم دفتريار تا زمان تحويل آمار ماهيانه و ارائه ان همانند حواله كانون به اداره ، هنوز هيچ اقدامي صورت نگرفته و ظاهرا حل اين مسائل به كانون مركز حواله داده ميشود.بنده پيشنهاد ميدهم حد اقل در اين فضاي مجازي كانون دفترياران ايجاد نمائيم تا هم باعث آشنايي و اتحاد بيشتر شود و هم بتوان از اين طريق باعث تشكيل جلسات حضوري در هر مركز شد. با تشكر از زحمات شما

يك دفتريار

با سلام و خسته نباشيد به ما هم سر بزنيد http://daftarkhanemashad.blogfa.com/

دفتریار

سلام.یه سوال.بنظرتون بی انصافیه که یه دفتریار که دو سال کارمند بوده و 4 سال دفتریار دوم و سه سال دفتریار اول (لیسانس)با چندین و چند بار سابقه کفالت سردفتری اولویتی برای خودش قائل باشه برای موقع جذب سردفتر؟منصفانه جواب بدین.و اینکه با توجه به قانون اصلاح ماده 3 آیین نامه ... و دست باز بودن ثبت برا انتخاب سردفتر ،بنظرتون ما دفتریارا چکار کنیم که برامون اولویتی برا این امر قائل بشن؟

دفترخانه اسناد رسمی 36 کرمانشاه

با سلام و عرض ادب . سایت شما در وبسایت ما در قسمت http://www.khoramshahi.com/ShowPage.aspx?page_=form&order=show&lang=1&sub=0&PageId=112&codeV=1&tempname=khoramshahi لینک شده است. لطفا در صورت صلاحدید لینک سایت ما را نیز در پیوندهای وبسایت خود قرار دهید. با تشکر دفتر اسناد رسمی 36 کرمانشاه. جمشیدی آدرس وبسایت www.khoramshahi.com دفتر اسناد رسمی 36 کرمانشاه

نماينده ثبت و دفتريار

با سلام خدمت همكاران محترم.اولا قابل توجه سردفتران محترم بصير عرض كنم بنده علاوه بر كليه اموراداري دفترخانه تاسيسات و تجهيزات وملحقات و منضمات دفترخانه را هم انجام مي دادم اما به اين نتيجه كه خداوند مي فرمايد ما هركس را كه بخواهيم هدايت مي فرماييم، رسيدم ثانياقانون در حدود وظايف و تعرفه هاي مالي بسيارروشن و واضح است ولي اينكه ما بخواهيم باسليقه شخصي تفسيرو توجيه و ... همانند گاو بني اسرائيل براي آن بياوريم همان منفعت شخصي را فرياد مي زندچه سهوا چه عمدا ثالثاچه مي شد وبلاگ واحدي طراحي ميشد تا دفترياران محترم هم براحتي با هم آشنا،همكاري و همياري بروز داشته و طناب احقاق حقوق مستحق محكم بافته ميشدرابعاسردفتران محترم قانونمداري كه اين نظرات و وبلاگ ها را مي بينندامري برايشان مشتبه نشود چرا كه مشورت حكم الهي و موجب عزت و پيشرفت جامعه خصوصادفاتر اسناد مي باشدوان شاءاله سردفتر و دفتريار كه بموجب حكم معاون قوه قضاييه منصوب مي شوندجايگاه خود را در دفترخانه و جامعه به نمود برسانند

نماينده ثبت و دفتريار

با سلام خدمت مولف محترم.یکماه سرنزدن به وبلاک یعنی ...؟بعد از چندین ماه از خبر اصلاحات ارضی (انقلاب سفید) در دفاتر تازه چند روز پیش ازهمکاران با حقیر تماس گرفتند و موضوع را جویا شدند.عدم ارتباط یعنی بی اطلاعی!چه می شودجامعه دفتریاران تشکیل شود مضافا اینکه بسیاری از دفتریاران از بستگان درجه یک سرددفتر می باشند.

حسینی

باسلام لطفا به مشکلات دفتریاران حساس و ریز بین باشید با تشکر